ZEYNEP DEMİRCİ MUTLU

Zeynep Demirci Mutlu

2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun olacakken “ne kadar seçmeli ders alsam kârdır” diye düşünüp; programını astronomi, mimari, arkeoloji, pazarlama ve envai çeşit yabancı dil dersleriyle doldurarak öğrenme merakının hatırına bir yıl rötar yaptı.

Mezuniyetinin hemen ardından başladığı Güzel Sanatlar’da 7 yıl boyunca Turkcell, ETİ, Uludağ İçecek, Denizbank, Carrefour, Popeyes, iddaa, Lipton, İpragaz ve Aras Kargo gibi markalara stratejik planlama hizmeti verdi ve son bir senesinde planlama departmanı Spark*ın yöneticiliğini yaptı.

Coca-Cola, Fanta, L’Oréal, Migros ve Beko markalarına hizmet verdiği McCann İstanbul’dan 2016 yılında ayrılarak, Behavior Institute ailesine katıldı.

Evli ve bir kedi annesi. Sabah koşularına ve güneş gözlüklerine bayılıyor. Yeni bir şeyler öğrenmeye ve görmediği bir yeri ziyaret etmeye duyduğu heyecan ise otuz küsür senedir hiç azalmadı. Hayattaki en büyük tutkusu ise –binmeye pek imkân bulamasa da- yüksek beygirli motosikletler.
4 yaşında okuma yazma öğrendiğinden bu yana, özellikle insana ve kültüre dair öğrenme merakı hiç dinmiyor. Şu aralar Yeditepe Üniversitesi’nde Antropoloji yüksek lisansı yapıyor.

Hâlâ mektup ve/veya kartpostal yollayan, nesli tükenmekte olan o birkaç insandan birisi.