ZEYNEP DEMİRCİ MUTLU

Zeynep Demirci Mutlu

Psikoloji okumak niyetiyle girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nden programını astronomi, mimari, arkeoloji, sinema, pazarlama ve Farsça’dan İtalyanca’ya envai çeşit yabancı dil dersleriyle doldurarak Edebiyat diplomasıyla mezun oldu. Hemen ardından başladığı Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’de 7 yıl boyunca telekominikasyon, atıştırmalık, içecek, bankacılık, perakende, QSR, bahis oyunları, akaryakıt, lojistik… ve daha birçok farklı kategorideki markalara stratejik planlama hizmeti verdi ve son bir senesinde planlama departmanı Spark*ın yöneticiliğini yaptı.

4 yaşında okuma yazma öğrendiğinden bu yana insana, tercihlerine, bizi insan yapan niteliklere, farklı dillere ve kültürlere dair merakı hiç azalmadı. Bu merakın uğruna Coca-Cola, Fanta, L’Oréal, Migros ve Beko markalarına hizmet verdiği McCann İstanbul’dan ayrılarak, Yeditepe Üniversitesi’nde Antropoloji yüksek lisans programına kaydoldu ve akabinde FutureBright Group ailesine katıldı. 2016 yılından beri Behavior Institute’un yönetici ortağı olarak görev yapıyor.

Büyüğü kedi, küçüğü insan iki kızı var. Güneş gözlüklerine, kahve kokusuna, ara sokaklarda gezinmeye, yüksek beygirli motosikletlere ve – eğer erken kalkmayı başarabilirse- sabah antrenmanlarına bayılıyor, uzun zamandır kick-boksla haşır neşir ve bilmenizde fayda var aparkat-dirsek-tekme kombinasyonlarında oldukça iddialı…