ÖZGE SARGIN

Özge Sargın

Central Saint Martins College of Art and Design’da İletişim Tasarımı okumak için Londra’ya taşınmış olsa da zamanla akademik makalelerle mücadele etmeyi ve amfi derslerine girmeyi özledi. Böylelikle tüketim kültürü sevdasını takip ederek lisans eğitimini Goldsmiths, University of London’da Medya ve İletişim bölümünde tamamladı. Bu süreçte yapımcı ve yönetmen yardımcısı rollerinde yer aldığı birçok film projesi uluslararası film festivallerinde gösterildi.

Yurda dönünce akademik makale mücadelesi devam etti ve farklı dergilerde sinema, pazarlama, psikoloji konulu yazıları yayınlandı. Y&R’da stratejik planlamacı olarak işe başladı ve orada geçirdiği kısa sürede 4 tane Effie ödülü kazandı.

Her gün, David Bowie’nin kahramanlarının tüketiciler olduğunu söylemesine hak vererek işe geliyor. Şimdilerde Uluslararası Yazarlar Örgütü PEN’in Türkiye’deki genç yazarları destekleme projesi İlkyaz’ın Danışma Kurulu Üyesi olarak da çalışıyor. 3 yıldır işe yürüyerek gidiyor, hayatta şans kotasını böyle doldurduğundan şüpheleniyor.