NURİ GÜLVER

Nuri Gülver

1989’da İstanbul’da doğdu.

Lise eğitimini Heybeliada Deniz Lisesi’nde askeri öğrenci olarak tamamladı ve 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gemi İnşaat ve Gemi Makineleri Mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından 25. Kristal Elma Festivali'nde genç reklamcılar için düzenlen Future 25 yarışmasını kazandı ve Alametifarika'da Garanti Bankası'nın reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. Yazarlığının ilk yılında Cannes Young Lions Türkiye basın kategorisinde birincilik kazandı.

2014 Haziran ayında Pornhub markasının dünya genelinde başlattığı “Sakıncasız Reklam” yarışmasına ALL YOU NEED IS HAND kampanyasıyla katıldı ve 3000 reklamcı arasından birinci seçilerek, 25 yaşında Pornhub'ın Global Kreatif Direktörü oldu. Kampanya imaj ilanı Times Square'de yayınlandı, hakkında bir haftada 28 farklı ülkede 476 haber yapıldı. Sir John Hegarty kendisinden Times Square'de ilanı çıkan en genç kreatif direktör olarak bahsetti.

2016 yılında Alametifarika’da kreatif ve strateji çalışmalarının birleştiği Kreatif Strateji departmanını kurdu ve Mediacat tarafından Türkiye’nin 30 yaş altı 30 reklamcısı arasında gösterildi.

2017 yazında İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi tezli yüksek lisans programını birincilikle bitirdi. Marka ve maskot arasındaki çatışmanın hatırlanma ve beğeniye olan etkilerini incelediği tez çalışması 22. Pazarlama Kongresi’ne davet edildi, tezin çıktıları Anadolu Üniversitesi’nin Pazarlama Teorisi ve Uygulamaları dergisinde yayınlandı.

Son olarak Vietnam reklam ajansının kreatif direktörlüğünü yürüten Nuri Gülver, 2018 Mayıs itibariyle Davranış Enstitüsü ailesine katıldı.