KUTAY SANCAR

Kutay Sancar

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Henüz lisedeyken kendine sorduğu ne yapmalıyım sorusuna, “neden iletişim olmasın?” dediğinden beri kendini iletişimin çeşitli alanlarında geliştirmeye çalışıyor.

Eğitim hayatına Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde devam ederken katıldığı Erasmus Değişim Programı kapsamında ömrünün bir yılını Hollanda’nın farklı şehirlerinde geçirdi. Innovation & Creativity ve Strategic Business Decisions alanlarında eğitim gördü, stratejiye olan ilgisi burada yoğunlaşarak arttı ve görmüş olduğu uygulamalı eğitim kapsamında SAP, Heijmans, Signify gibi markalar işbirliğinde bir akıllı şehir projesine dahil oldu. Edindiği deneyimler kariyerini strateji alanında sürdürmesini sağladı. Üstelik, bisiklet sürmeyi tam da yerinde öğrendi.

Dönüş yolunda Doğu Avrupa’yı sırt çantası ile arşınladı. Romanya’ya gelene kadar hiç dağ görmedi.

Mezun olduktan sonra çeşitli reklam ajanslarında, farklı görevlerde yer alarak kreatif süreçleri farklı açılardan deneyimleme fırsatı buldu. Türkiye İş Bankası, Vestel, Sigortam.net, Nescafe gibi çeşitli marka ile çalıştı. Keşfetmenin önemine ve büyüsüne erken kapıldı. Araştırmaya, soru sormaya ve asla emin olamamanın verdiği güce inanarak kariyerine devam ediyor.

Kültür ve semiyolojiye ile ilgili yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. On yıl sonra kendisini akıcı bir şekilde Japonca konuşurken hayal ediyor.