GİZEM ATEŞ YALÇIN

Gizem Ateş Yalçın

Strasbourg Üniversitesi'nde Ekonomi ve İşletme bölümünden mezun oldu. Türkiye'ye döndükten sonra Akbank Uluslararası Bankacılık departmanında bankacılığa alışmaya çalıştı ama 1.5 yıl sonunda ömrü boyunca bu işi yapmak istemediğine karar verdi.

Hiç bilmediği ama kendinden daha çok şey katabileceğini düşündüğü reklamcılık sektörüne biraz emek ve zaman sonucunda geçiş yaptı. 10 yılı aşkın süre boyunca Publicis İstanbul, McCann İstanbul, TBWA İstanbul ve Rafineri'de Marka Stratejistliği yaptı. Bu süreçte L’Oreal, Nescafe, Nestle Çikolata, Migros, Media Markt, BMW, Koton, Boyner, Atasay, Molped, Molfix, Bingo, Beko, Koçtaş gibi birçok global ve lokal markanın pazarlama ve iletişim stratejilerini oluşturmalarına yardımcı oldu. 2022 yılında Behavior Institute ekibine katıldı.

Aynı zamanda Yaratıcı Drama Lideri olarak bakış açısı yaratmak, yaratıcılığı fikre dönüştürmek gibi konularda atölyeler düzenlemeyi çok seviyor. Çünkü aynı yere bakıp farklı şeyler görmenin mümkün olduğuna ve herkesin bunu yapabileceğine inanıyor.