EMRE DİLŞEKER

Emre Dilşeker

Emre, 13 Kasım 1978’de doğdu.

Profesyonel kariyerine, 12 yaşında, Diyarbakır Devlet Tiyatroları'nda, çocuk oyuncu olarak başladı.

2005 yılında, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü'nü bitirdi. Okurken hep çalıştı.

2003 yılında, hala okurken, MARKA reklam ajansında, Jr. Sanat yönetmeni olarak iş hayatına başladı. Bu süreçte, aslında başka bir alana daha yatkın olduğunu anladı. Aynı ajansta reklam yazarı olarak hizmet vermeye devam etti. 2009 yılına kadar geleneksel ajanslarda reklam yazarlığı yaptı.

7,5 yılı Akıl İşleri’nde olmak üzere son sekiz yılını ağırlıklı olarak alışverişçi deneyimine odaklı geçirdi. Bu süreçte, bütünleşik düşünmenin ve doğru soruları sormanın yaratıcı süreç ve arzu edilen sonuçla olan ilişkisini ve önemini daha iyi kavradı.

Bu güne kadar; bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, gayrimenkul, sigorta ve bireysel emeklilik, perakende, tüketici elektroniği, kozmetik, yiyecek-içecek, gıda, medya ve yayın, dayanıklı tüketim malları gibi sektörlerde, ulusal ve uluslararası markalara reklam yazarı olarak yüreğini kattı.

2017’ye geldiğimizde kader ağlarını ördü; FCB/Artgroup’taki görevini bıraktı, Davranış Enstitüsü'ne katılma şansı yakaladı...

Kendisi, boş zamanlarında taş oyarak sakinleyen, pozitif şüpheci, tesadüflere inanan, solak, merhametli, işini aşkla yapan basit bir insan evladıdır. Adını koyamadığı, kendini karasinek sanan bir muhabbet kuşu ile aynı evi paylaşmaktadır.